Eleccions Cornellà de Llobregat \

Resultats electorals dels partits a Cornellà de Llobregat

SENAT 2016 (26 juny) - Resultats

Dades del 21/04/2024 a les: 17:26 h. 11seg

Número taules escrutades:  115/115
Percentatge taules escrutades:  100%

Resultats Districtes


DistricteElectorsParticipació % ParticipacióVots en blancVots nuls
Districte 01156061060067,92%255242
Districte 024179280067%4748
Districte 039928680668,55%161130
Districte 04160771078567,08%259221
Districte 056521392060,11%6268
Districte 069503599863,12%142101
Cornellà618144090966,18%926810

Gràfica Resultats Districtes
Districte 0167,92% 
Districte 0267% 
Districte 0368,55% 
Districte 0467,08% 
Districte 0560,11% 
Districte 0663,12% 
Cornellà66,18% 

Resultats Partits


PartitsDistricte 01Districte 02Districte 03Districte 04Districte 05Districte 06Cornellà% Vots
OSCAR GUARDINGO MARTINEZ (ECP)31888052203300495114451159610,29%
MARIA FREIXANET MATEO (ECP)2953748210728579041367109369,7%
JOAN COMORERA ESTARELLAS (ECP)2703701193826298361285100928,96%
SANTIAGO VIDAL I MARSAL (ERC-CATSI)192138870679117720441873,72%
MIREIA INGLA I MAS (ERC-CATSI)160932660667514616735293,13%
JOSEFINA MASCARÓ BUJALDON (ERC-CATSI)135125351158413214629772,64%
CARLES MARTI JUFRESA (PSC/PSOE)21775761657314112092148109089,68%
ERIKA TORREGROSSA ACUÑA (PSC/PSOE)20305311559294111492076102869,13%
FRANCESC XAVIER GRAU ROIG (PSC/PSOE)1971497151428531108202399668,84%
MIQUEL CALÇADA I OLIVELLA (CDC)9242032833448012219561,74%
JOAQUIM CLAVAGUERA I VILÀ (CDC)582120175249579212751,13%
M. CLARA TARRIDA I FELIP (CDC)536115167274528712311,09%
NURIA CARRERAS POVILL (PP)11643648251702799111859725,3%
DANIEL GRACIA ALVAREZ (PP)10903477651643769109157055,06%
JOSE TUTUSAUS BESANTE (PP)10753457841625757107656625,02%
FRANCISCO JAVIER ALEGRE BUXEDA (CS)980363811102739551940953,63%
NURIA NADAL BURGUES (CS)91133375092835448137573,33%
JUAN FONTCUBERTA RIBA (CS)84829969484733044134593,07%
ALBA GARCIA ROLDAN (PACMA)4529026038215717115121,34%
OLGA EYRE ESTRADA (PACMA)3025517925211411710190,9%
XAVIER MARTI VALLES (PACMA)24646150215921038520,76%
MANUEL CAMUÑAS GOMEZ (RECORTES 0-EV)8831626743293200,28%
ROSA ESTEFANIA PEREZ FERNANDEZ (RECORTES 0-EV)5320414126202010,18%
ANTONIO JOAQUIN GARCIA NAVARRO (RECORTES 0-EV)359272218121230,11%
BUENAVENTURA RAMOS BELLES (PCPC)381133508101500,13%
BLANCS25547161259621429260,82%
TOTALS29482762318968294021072516492112692100%

Gràfica Resultats Partits
OSCAR GUARDINGO MARTINEZ (ECP)1159610,29% 
MARIA FREIXANET MATEO (ECP)109369,7% 
JOAN COMORERA ESTARELLAS (ECP)100928,96% 
SANTIAGO VIDAL I MARSAL (ERC-CATSI)41873,72% 
MIREIA INGLA I MAS (ERC-CATSI)35293,13% 
JOSEFINA MASCARÓ BUJALDON (ERC-CATSI)29772,64% 
CARLES MARTI JUFRESA (PSC/PSOE)109089,68% 
ERIKA TORREGROSSA ACUÑA (PSC/PSOE)102869,13% 
FRANCESC XAVIER GRAU ROIG (PSC/PSOE)99668,84% 
MIQUEL CALÇADA I OLIVELLA (CDC)19561,74% 
JOAQUIM CLAVAGUERA I VILÀ (CDC)12751,13% 
M. CLARA TARRIDA I FELIP (CDC)12311,09% 
NURIA CARRERAS POVILL (PP)59725,3% 
DANIEL GRACIA ALVAREZ (PP)57055,06% 
JOSE TUTUSAUS BESANTE (PP)56625,02% 
FRANCISCO JAVIER ALEGRE BUXEDA (CS)40953,63% 
NURIA NADAL BURGUES (CS)37573,33% 
JUAN FONTCUBERTA RIBA (CS)34593,07% 
ALBA GARCIA ROLDAN (PACMA)15121,34% 
OLGA EYRE ESTRADA (PACMA)10190,9% 
XAVIER MARTI VALLES (PACMA)8520,76% 
MANUEL CAMUÑAS GOMEZ (RECORTES 0-EV)3200,28% 
ROSA ESTEFANIA PEREZ FERNANDEZ (RECORTES 0-EV)2010,18% 
ANTONIO JOAQUIN GARCIA NAVARRO (RECORTES 0-EV)1230,11% 
BUENAVENTURA RAMOS BELLES (PCPC)1500,13% 
BLANCS9260,82% 
TOTALS112692100% 




Consulta detalls per Barris, Col·legis, Seccions i Taules.